Mekkora súlyt válassz?
Ha most kezded az izomerősítést, vagy ha a felsőtested megerősítése a cél, válaszd az 1 kg-os súlyt. A 2 kg-os súlyokat a haladóknak ajánljuk, illetve az alsótest (comb-és fenékizmok) erősítésére. Kétely esetén válaszd a kisebb súlyút a pontosabb és hatékonyabb gyakorlatokhoz.
Milyen gyakorlatokat végezhetek a súlyzóval?
Nem tudod milyen gyakorlattal kezdd, vagy hogy milyen a helyes testtartás? Nézd meg az alábbi linket: (Másold ki, majd illeszd be a böngészőbe)
https://sportoljma.hu/magazin/bokasuly-fitneszhez
Tervezőcsapatunk szakképzett edzőkkel közösen fejlesztett ki egy tucat gyakorlatot, amelyet a telefonodra letölthető poszteren is megtalálsz!
STATIKUS VAGY DINAMIKUS?
A gyakorlatok során a testtartás lehet dinamikus és statikus. (ez utóbbinál egy helyben maradunk)
Elsősorban a dinamikus feladatokhoz ajánljuk a csukló-és bokasúlyokat. Rugalmas és moduláris kialakításuk miatt praktikusabbak az olyan feladatoknál, mint pl. a kitörés. A statikus gyakorlatokhoz, mint a guggolás, inkább súlyzókat használj. A kezedben tartott súlyzók ugyanis segítenek az egyensúly megtartásában gyakorlat közben.
Mit is jelent pontosan az erősítés?
Az izomerősítés nem más, mint az izomrostok vastagságának növesztése. Mind a saját súlyzós feladatok, mind az eszközökkel végzett erősítő gyakorlatok célja ezen izomrostok feszesítése, formálása. Az izomfejlesztésnek rengeteg más előnye is van: javítja a kondíciót, növeli az állóképességet, javítja az anyagcserét, a szívműködést, a légzést és növeli a teljesítményt, szellemi frissességet. És persze egy izmos kézre mindig szükség van, ha máskor nem, egy nagy bevásárlás után biztosan!:)
Az izomerősítés kiket szólít meg?
Jó hír! Az izomfeszesítés mindenkié, életkortól függetlenül! A megfelelő súlyok és feladatok kiválasztásával bárki űzheti ezt a sportot! Ráadásul otthon is könnyedén elkezdhetjük!