HÁTVÉDŐ
Ez a kantáros freeride sínadrág nagy előnye. A hátvédő megfelel az Egyéni védőeszközökre vonatkozó előírásoknak. Rugalmas PU habszivacsból készült, nem akadályozza a mozgást, mikroperforált kialakítása pedig jó szellőzést garantál. Ha egyszer betetted, ne mozdul el. Felejtsd el a hátvédőket, melyek kiesnek a nadrágból vagy elmozdulnak!
Mosás előtt csak vedd ki!
Vízlepergetés.
Egy szövet akkor vízlepergető, ha felületén legurulnak a vízcseppek, ahelyett, hogy felszívódnának. A freeride nadrágjaink anyaga vízlepergető, így még tovább áll ellen az időjárási viszontagságoknak. Ezzel a kiegészítő technikai megoldással a gyerekek a lehető leghosszabb ideig szárazak maradhatnak! A felületkezelést rendszeresen javasolt megújítani az áruházban kapható termékekkel, hogy a kabát megőrizze előnyös tulajdonságait.
Az összetevő vízhatlansága.
Az ISO 811 szabvány szerinti teszt során az anyag vízhatlanságát a vízoszlop magassága szerint, milliméterben határozzák meg. Minél nagyobb ez a víznyomás, annál inkább vízhatlan az anyag. Az 5000 mm-es vízhatlanság tehát azt jelenti, hogy az anyag kibírja az 5000 mm-es vízoszlop nyomását.
Az összetevő légáteresztése.
Az összetevők légáteresztő képességét a RET párologtatási ellenállás tesztelésével mérjük (ISO 11092 szabvány). Ez a kabát azon képessége, melynek révén hagyja távozni a test által mozgás közben termelt párát, és ezáltal szárazon tartja viselőjét. Minél alacsonyabb értéket kapunk, annál jobb a szövet légáteresztő képessége. Például:
RET < 9 = a szövet légáteresztése kiváló
912RET>20 = alig vagy nem légáteresztő.
MI A KÜLÖNBSÉG A MEMBRÁN ÉS A BEVONAT KÖZÖTT?
A nadrág membránnal rendelkezik. Ez egy nagyon vékony műanyag (poliuretán) réteg, mely vízhatlanná teszi az anyagot, mely továbbra is szellőző marad. Rugalmasabb, könnyebb, tartósabb és gyakran légáteresztőbb, mint a bevonat. A szövet belső felére felvitt bevonat teszi vízhatlanná az anyagot úgy, hogy közben légáteresztő marad. Általában olcsóbb, mint egy membrán, és béléssel kell védeni.
Hogyan tehető vízhatlanná egy ruhadarab?
A vízhatlanság az anyag tulajdonsága, a ruhadarab vízhatlanságához azonban a varrások és illesztések vízhatlansága is szükséges.
Vagy vízhatlan cipzárat kell használni, vagy a cipzárakra vízhatlan hajtókát kell helyezni.
Hogyan tehető légáteresztővé egy ruhadarab?
A légáteresztő anyagok használatán felül technikai megoldásokat is alkalmazunk (cipzárak, szellőzők, mesh, stb.), hogy a freeride használatra szánt kabátok és nadrágok szellőzése minél hatékonyabbá váljon. Ez a szellőzési rendszer szabályozza a testhőmérsékletet és segít az izzadság elvezetésében mozgás közben.
A TERMÉKEK KÖRNYEZETI TERHELÉSÉT ÖSSZEHASONLÍTÓ OSZTÁLYZAT
A környezetre gyakorolt hatást a termék teljes élettartamára vonatkozóan, különböző mutatók alapján számoljuk. Az „ABCDE” osztályzatok alkalmazásával segítünk, hogy egyszerűen kiválaszthasd egy termékcsoportból (pólók, nadrágok, hátizsákok, stb.) azokat, amelyek a legkevésbé terhelik a környezetet. A Decathlon önként döntött úgy, hogy a környezeti terhelésről tájékoztatja vásárlóit. További információ: http://sustainability.decathlon.com/
MI AZ A RECCO RENDSZER?
A RECCO® rendszerrel lokalizálható vagy lavina esetén. RECCO® jeladók révén RECCO® detektorral gyorsan meghatározható a betemetett lavinaáldozat pontos helye. A RECCO® jeladók nem helyettesítik a lavinaszonda használatát. A RECCO® technológia funkciója kiegészítő, növeli annak esélyét, hogy időben megtalálják az áldozatot. Valamennyi Freeride kabátunk, nadrágunk RECCO-rendszerrel rendelkezik.
ÚTMUTATÓ A VÍZHATLAN RUHADARAB MOSÁSÁHOZ
Hogy a ruhadarab megőrizze technikai tulajdonságait, minden mosáskor kövesd a helyes gyakorlatot!
Link: https://youtu.be/rh4GLwALgBM
3 mosás után ajánlott megújítani a vízlepergetést, akár újraimpregnáló spray, akár impregnáló eljárás segítségével.