KÖRNYEZETVÉDELMI CÍMKÉZÉS

Mi a számítási módszer?

A termék minősítéséhez egy mértékegységet alkalmazunk, mely a termék által nyújtott szolgáltatást értékeli.
Mit nyújt a termék a felhasználónak?

Mit nyújt a termék a felhasználónak?

Az ADEME (Francia Energia- és Környezetgazdálkodási Ügynökség) iránymutatása szerint a környezetvédelmi besorolás számítása során öt kérdést kell figyelembe venni:

1.Mi a termék vagy szolgáltatás funkciója?
2.Mennyire kiterjedt ez a funkció?
3.Hogyan érhető el a termék kívánt minősége?
4.Mekkora a termék élettartama?
5.Mi a termék/szolgáltatás CPA / TESZOR kódja? (a gazdasági tevékenység szerinti osztályozása)

A termékeket kategóriák szerint osztályozzák. Jelenleg a három környezetvédelmi minősítéssel rendelkező kategória a ruházat, a cipő és az egyéb ruházati termékek.

Csapataink 2008 óta dolgoznak a környezetvédelmi besorolás megalkotásáért.

A Grenelle környezetvédelmi csúcstalálkozót követő francia szabályozásoknak köszönhetően megjelent a környezetvédelmi címkézés. A Decathlon úgy döntött, hogy tíz másik nagykereskedelmi márkával együtt részt vesz egy projektben.

Ezután egy Francia Környezetvédelmi és Szociális Szolidaritási Minisztérium által vezetett kísérlet következett, amelybe 168 vállalat jelentkezett önkéntesnek.

Ez a közös munka később európai szintűvé vált. Fogyasztói tanulmányokat indítottunk, hogy a lehető legjobban megfeleljünk felhasználóink igényeinek, és partnerségeket alakítsunk ki.

Kéz a kézben dolgoztunk az ADEME-val és a francia Ökológiai Átmenetért Felelős Minisztériummal. Mindez lehetővé teszik számunkra, hogy egy folyamatos fejlesztési folyamat keretében teszteljük, felmérjük és pontosan meghatározzuk az ökocímkéket és ezáltal dinamikusan fejlődhessünk.

Célunk, segíteni a fogyasztókat a választásban azáltal, hogy a környezeti információkat könnyen érthetővé és láthatóvá tesszük.

2014-ben a környezetvédelmi számítást beépítettük a tervezési eszközeinkbe.

Ezzel a célunk, hogy elősegítsük a környezettudatos tervezést.

2017-ben a Francia Energia- és Környezetgazdálkodási Ügynökséggel (ADEME) közösen részt vettünk egy ruhaipari környezetvédelmi adatbázis létrehozásában.

Ez az adatbázis mindenki számára hozzáférhető, és az ágazat referenciájává vált.

2019-ben több mint 3500 Decathlon terméken van ökocímke, és ez a szám minden évben megduplázódik.

A rendszer bevezetését a francia kormány üdvözölte és a Decathlon-t úttörőként ismerte el.

2020-ban Brune Poirson államtitkár meghívta a projektért felelős csapatunkat, hogy mutassa be a projektet a francia Ökológiai Átmenetért Felelős Minisztérium sajtótájékoztatóján.

Az ADEME-val közösen kidolgozott rendszerünk bizonyított, ezért a francia kormány úgy döntött, hogy beépíti az év elején kihirdetett, körforgásos gazdaságról szóló hulladékellenes törvénybe. Ez néhány hónapon belül kötelezővé válik minden ruhaipari vállalat számára.

A következő lépéseink

Célunk, hogy 2022-re a ruházat, cipő és egyéb ruházati termékeink 100%-ban rendelkezzenek környezetvédelmi címkével. Számos elkötelezett partnerünk van, akik meg vannak győződve a projekt szükségességéről, és nap mint nap dolgoznak e cél elérésén. Nekik köszönhető, hogy jó irányba haladunk.

Az ökocímkézés az üzleti modellünk része

Szándékunkban áll a környezetvédelmi címkézést teljes mértékben integrálni üzleti modellünkbe.

Termékeinket a fenntarthatóság jegyében tervezzük, megjavítjuk, bérbe adjuk és újra értékesítjük.

Végezetül, reméljük, hogy a környezetvédelmi címkézési rendszer egy közös adatbázisnak köszönhetően Európa-szerte hozzáférhetővé válik. Javaslatunkat az Európai Bizottság elé visszük, hogy bemutassuk a projekt hasznosságát és fontosságát.

Az ökocímkézés az üzleti modellünk része