Laboratóriumi tesztek
A hátizsák összetevőit laboratóriumi tesztekkel vizsgáljuk: az anyagot, a csatokat, pántokat, cipzárakat. Egy anyag esetében pl.: az anyag kopásállóságát, szakadásállóságát, színtartását UV-sugárzásban, moshatóságát, vízállóságát. Ezután teszteljük, hogy a termék mennyire strapabíró: felgyorsítva előidézünk olyan hatásokat, amelyek több év használat alatt érik: végül súllyal megtöltve bábura adjuk, amely többezer lépést tesz meg gyors tempójú gyaloglással.
Hogyan állítsd be a hátizsák méreteit?
1 - Állítsd be a hát magasságát a gyerek cm-ben megadott magasságának megfelelően (nyisd ki a tépőzárat, majd a megfelelő színű bújtatón fűzd át)! 2 - Engedd ki a pántokat, hevedereket (vállpántok, derékpánt, teheremelő hevederek). 3 - Vedd fel a hátizsákot. 4 - Ezek után húzd meg a vállpántokat.
5 – Végül állítsd be a teheremelő hevedereket is úgy, hogy kényelmes legyen!
10 év jótállás
A jótállás a hátizsák hibáira érvényes, ez alól kivételt képez a természetes elhasználódásból és a hátizsák nem megfelelő használatából eredő hiba. A speciális 10 éves jótállás kizárólag a termék és a számla egyidejű bemutatásával érvényesíthető. Amennyiben a termékre érvényes a jótállás, ingyen megjavítják vagy kicserélik. Ez a kereskedelmi jótállás nem zárja ki az egyes országok/államok vonatkozó, érvényben lévő jótállásait.
Hogyan határozzuk meg egy táska űrtartalmát?
Minden hátizsák kapacitását egy standard módszerrel vizsgáljuk: a főrekeszt és minden kisebb zsebet kis labdákkal rakunk tele. majd kitöltjük egy beosztásokkal ellátott edénybe, melyről leolvasható az űrtartalom, vagyis, hogy hány literes a hátizsák (max. néhány százalékos eltéréssel).
Az üres táska súlya szolgál referenciaként. Kisebb eltérések előfordulhatnak.
Még több információ
Összecsuk