Tervezőcsapatunk középhaladók számára, szabadtüdős merüléshez készítette ezt a búvármaszkot. Ideális a víz alatti világ felfedezéséhez, 30 m-es mélységig.
A rendkívül rugalmas szilikon maszkszoknya páratlan kényelmet biztosít, a kis térfogat pedig megkönnyíti a kiegyenlítést merülés közben. Széles pántja kiváló tartást biztosít, könnyen állítható.
Belső térfogat
Kis térfogata (125 cm3) segíti a kiegyenlítést merülés közben.
Látómező
Függőleges látómező: 96° (M). Vízszintes látómező: 110 ° (M)
Műszaki információ
Mikrometrikus csatok
A búvármaszk két oldalán, a lyukasztott pánton található mikrometrikus csatoknak köszönhetően kesztyűben is könnyen és pontosan állítható a búvármaszk.
Belső térfogat
A búvárszemüveg, az arc és a lencse között lévő levegő térfogata a belső térfogat.
A tengeri szigonypuskás vadászok és a szabadtüdős merülést végző búvárok esetében a belső térfogatnak alacsonynak kell lennie, hogy könnyebb legyen a nyomást kiegyenlíteni.
Kiegyenlítés
A búvármaszk a vízbe ereszkedéskor rögzül az arcra. Merüléskor nyomás nehezedik a maszk rugalmas tömítésére, mely csökkenti a belső térfogatot, így a maszk idomul az arcra. Ahhoz, a jelenség ne legyen fájdalmas a szemnek, ki kell egyenlíteni a maszkban lévő belső nyomást és a víz külső nyomását. Ehhez elég finoman kifújni a levegőt az orron keresztül. A levegő annyira fontos ezeknél a sportoknál, hogy a kiegyenlítésnek minimálisnak kell lenni.
SZILIKON
A szilikon rendkívül lágy anyag. A szilikon maszkszoknya finoman rásimul az arcra, vízhatlanságot biztosít. Hipoallergén anyag.
Még több információÖsszecsuk
Anyagösszetétel
Anyagösszetétel
Perem
100% Szilikon
Keret
100% Polikarbonát
Lencse
100% Ásványi üveg
Szíj
100% Szilikon
Csat
100% Poliamid
TárolásSzáraz, fénytől védett helyen tárold!
Korlátozott felhasználás:Ne gyakorold egyedül a szabadtüdős merülést!Ne ugorj a vízbe!
Használati utasítás A termékkel kapcsolatos további információkért olvasd el a használati utasítást
Információ/koncepció/technológia
Szakértőnk ajánlásaCsapatunk Franciaországban, Hendaye-ban tervezte és a DECATHLON optikai laboratóriumában, Lille-ben tesztelte.