A kisebb gyerekeknek ideális cipők:
1 és 6 éves kor között a talp fontos szerepet játszik a gyermek fejlődésében és növekedésében. A gyerekek talpának a fejlődés különböző fázisaiban más és más speciális igényei vannak, melyeket cipőink mind kielégítenek.
Hogyan válassz gyerek cipőt?
1-2 évesek (20-24-es méret): a járás elsajátítása. A talp lapos, kerek, tömzsi: az I LEARN cipők nagyon hajlékonyak, hogy segítsék a természetes fejlődést. 3-6 évesek (25-30-as méret): a járás fejlődése, futás, ugrás. A talpak izmosodnak, vékonyulnak, megkezdődik a talpboltozat kialakulása: az I MOVE cipők rugalmasak, tartják a sarkat.
A 3-6 éves gyerekek lábfejének jellemzői
A 3-6 éves gyerekeknek, akik futnak és ugranak, olyan cipőre van szükségük, mely védi a lábat, ugyanakkor szabad mozgást biztosít. A Domyos I MOVE cipők erősen tartják a láb hátsó részét. A gyerekek ebben a korban fejlődnek (magasságuk és tömegük nő), intenzívebben és tovább mozognak. Tehát nagyobb védelemre és jobb tartásra van szükségük.
A megfelelő méret kiválasztása
A méret nagyon egyszerűen ellenőrizhető: vedd ki a talpbetét a cipőből, majd tedd a földre! Helyezd a gyerek lábát a talpbetétre úgy, hogy sarka a hátsó vonalig érjen! Ha lábujjai a talpbetét vonalas mintázatú részében vannak, a méret megfelelő. Rendszeresen ellenőrizd a méretet, mert a gyerekek lábfeje 1 és 3 éves koruk között fejlődik a legtöbbet! További információért tekintsd meg honlapunk „Hogyan válassz méretet?” fejezetét!
Talpbetéttel vagy anélkül?
Életünk kezdetekor talpunk lapos. A talpboltozat onnantól kezdve, hogy megtanulunk járni, folyamatosan alakul ki, főként a talp izmainak fejlődése nyomán. Emiatt nem szükséges a talpbetét jelenléte a gyerek cipőkben, amíg a talp fejlődik (kivéve szakember ajánlása esetén).
A mozgás jótékony hatásai kiskortól
A rendszeres testmozgás már egészen kiskortól kezdve jótékonyan hat a testi és szellemi fejlődésre. A helyes életvezetés elsajátításával csökkenthetők az évek előrehaladtával jelentkező egészségügyi problémák. A csoportos mozgás ezenfelül elősegíti a beilleszkedést a közösségbe, hozzájárul a gyerek személyiségének kibontakozásához.
Testi és szellemi jótékony hatások
Milyen jótékony hatásai vannak a testre?
A pszichomotorikus és fizikai képességek, az erő és a hajlékonyság fejlesztése
Segíti a növekedést
Megakadályozza az elhízást
Milyen jótékony hatásai vannak a szellemi fejlődésre?
Növeli a magabiztosságot
Segít beilleszkedni a csoportba
Hozzájárul a tanulmányi eredmények javulásához Stressz- és szorongásoldó hatású
A mozgás
Ismered a babatornát?
Megfelelő anyagokból kialakított pályán végzett játékos tornagyakorlatok, 10 hónapostól 6 éves korig.
A babatorna
változatos gyakorlatokon és mozgásokon keresztül fejleszti a motoros képességeket.
Ez minden sport alapja.